Czy warto kupować jedynie nowe opony?

Każdy właściciel samochodu doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, jak sporym wydatkiem może być zakup opon – nieważne, czy zimowych czy letnich do własnego samochodu, ale również niezwykle koniecznym, związanym nie tylko z właściwościami jezdnymi, ale również, a może przede wszystkim z bezpieczeństwem. Dotąd wmawiano nam, że jedynie nowe opony są warte uwagi oraz zakupu. Dzisiaj jednak istnieją inne, lepsze rozwiązania – giełda opon używanych w Warszawie Białołęce to jedno z najlepszych w Polsce miejsc, w których można kupić dobrej jakości, a jednocześnie używane opony.

Dlaczego używane nie znaczy złe?

Handel rządzi się własnymi prawami i to właśnie tam można znaleźć najczęściej świetnej jakości opony o bieżnikach wysokości więcej nawet niż standardowe i ogólnie przyjęte za dobre 3-4 mm. Wiadomo, im wyższy bieżnik, tym lepsza przyczepność, niekoniecznie jednak dzisiaj trzeba wydawać masę pieniędzy, aby mieć dobrej jakości  opony. W takich miejscach  jak bazar opon używanych w Warszawie Białołęce możesz zarówno kupić całe komplety opon, ale także kupować je parami oraz na sztuki. Musisz jednak pamiętać, że opony na tej samej osi powinny być takie same oraz o podobnym stopniu wyeksploatowania.

A co z Internetem?

Oczywiście również w Internecie nie brakuje ogłoszeń, w których nawet prywatne osoby, a nie tylko handlarze oferują opony, które mają świetny opis i nieco mniej świetne zdjęcia, na których w zasadzie niewiele widać. Takich opon lepiej nie kupować, ponieważ możemy sporo zapłacić za transport, a towar wcale nie musi spełniać naszych oczekiwań.

More...

Redaktor 14 lutego, 2018 Dylematy