Nowe czy używane – jakie opony najlepiej kupować?

Wymiana opon wiąże się zwykle z naprawdę sporym wydatkiem. Jeśli kupiliśmy samochód z salonu, wtedy najczęściej nie ma większego problemu, ponieważ przy odrobinie szczęścia czy wyprzedaży rocznika można liczyć na dostanie opon zimowych gratis – wszystkie samochody salonowe bowiem zawsze wyjeżdżają na oponach letnich bądź całorocznych. Jednak nie każdego z nas stać na zakup nowego samochodu, a używane, nieważne, czy pochodzące z komisu czy od osoby prywatnej, czasem wymagają również kupienia nowych opon. A przynajmniej takich, które będą zdatne do jeżdżenia.

Ograniczony budżet?

Niekoniecznie używane opony muszą być złym rozwiązaniem. Jeśli nasz budżet na ten wydatek jest nieco ograniczony, w zasadzie nie mamy wyjścia i jedynym rozwiązaniem są wtedy na przykład opony używane w Warszawie Tarchominie. Warto kupować w renomowanych punktach sprzedaży opon używanych, ponieważ to tam można znaleźć takie, które będą jednocześnie w rozsądnych cenach oraz całkiem niezłej jakości.

Czy wiesz, na co zwracać uwagę?

Nie każdy z nas zna się na sprawach motoryzacyjnych i nie każdemu z nas jest to potrzebne do szczęścia, aby prowadzić samochód. Jeśli nie orientujemy się, jaka powinna być akceptowalna grubość bieżnika, na jakie elementy wyglądu opony należy zwracać uwagę czy jakie marki opon są najlepsze oraz jak dobrać wielkość opony do naszego samochodu, aby była dobra i bezpieczna – również najlepiej jest korzystać z punktów, gdzie są sprzedawane opony używane w Warszawie.

More...

Redaktor 14 lutego, 2018 Dylematy