Opony do samochodu – wydatek, na który cię stać

Wielu Polaków unika jak ognia kupowania nowych opon do samochodu, bardzo często jeżdżąc na takich, których bieżnik wynosi mniej niż prawnie ustanowione 1,6 mm. Takie zachowania kierowców graniczą nieraz z głupotą, ponieważ nie jest to już kwestia jedynie konieczności wydania nieco pieniędzy na ten cel, ale jest to bardzo często kwesta samego bezpieczeństwa podczas jazdy – łyse opony praktycznie nie posiadają żadnej, ale to absolutnie żadnej przyczepności nawet na suchej drodze, nie wspominając nawet o trudniejszych warunkach atmosferycznych.

Nie przepłacaj

Wciąż większości Polaków wydaje się, że koszt zakupu opon w dobrym stanie jest ceną niemal astronomiczną. Jednak wydanie kilkuset złotych na dobrej jakości opon w porównaniu do kwoty,  jaką wydało się na zakup całego samochodu to jedynie niewielka kropla, ale jakże istotna. Nie musisz od razu inwestować w nowe opony, pachnące jeszcze produkcyjną taśmą. Wystarczy wybrać się po tanie opony używane do Warszawy, aby mieć pewność dobrej jakości produktów oraz bezpieczeństwa jazdy.

Jakie opony są oferowane?

Na dobrych giełdach handlujących takimi elementami można znaleźć opony z całkiem niezłym jeszcze bieżnikiem. Nowe opony mają 8mm wysokości, używane najczęściej są o połowę niższe, ale do dopuszczalnego 1,6 mm wymaganego przez prawo jeszcze daleka im droga. Kupując opony musisz zwracać uwagę nie tylko na ich stan techniczny i dopuszczalny rozmiar, ale również na to, aby najlepiej cały komplet pochodził od tego samego producenta i był zjeżdżony w podobnym stopniu.

More...

Redaktor 14 lutego, 2018 Zakup opon