Jak wybierać opony używane?

Przede wszystkim opony musimy podzielić na dwie kategorie: opony używane letnie oraz w drugiej grupie opony używane zimowe i całoroczne. Ze względu na ich specyfikę różnią się również ich optymalne i minimalne parametry użytkowe. Opony letnie muszą mieć co najmniej 3 mm bieżnika, aby jakkolwiek dało się na nich jechać podczas deszczowej pogody. Z kolei opony zimowe i całoroczne wymagają minimum 4 mm bieżnika, aby zagwarantować nam bezpieczeństwo zimą. W przypadku standardowych przebiegów, do 10.000 km na sezon, zużycie bieżnika nie powinno przekroczyć 1 mm.

Warto wybierać opony używane markowe – najlepiej klasy Premium, np. Michelin, Continental, Goodyear, Dunlop, Pirelli, Bridgestone, Hankook, Nokian. W tego typu oponach stosuje się najlepszej jakości mieszanki, tym samym nawet kilkuletnie, dalej zachowują swoje właściwości.

Należy też zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne – naprawy, przecięcia, „uszczypania”, wybrzuszenia boczne. Najgroźniejsze są wszelkie uszkodzenia boczne – opony z takimi wadami powinniśmy od razu skreślić z naszej listy zakupów. Natomiast przecięcia na bieżniku wykryte w porę można w łatwy i niezawodny sposób naprawić bez jakichkolwiek przeciwwskazań do dalszej jazdy. Naprawy tego typu przeprowadzone bezzwłocznie i profesjonalnie są całkowicie bezpieczne. Opony używane Warszawa zdecydowanie warto zakupić w warsztatach zajmujących się wymianą opon. Otrzymujemy automatycznie gwarancję na wykonaną usługę oraz od razu opony zostają zweryfikowane podczas procedury montażu. Często też serwisy sprzedają opony używane montując je bezpłatnie.

More...

Redaktor 11 września, 2018 Dylematy, Używane opony